AKILLI EV SİSTEMLERİ

Xiaomi Su Kalite Test Kalemi

İnsani ihtiyaçlarımız arasında en temel gereksinimlerden biri olan suyun, insan sağlığı açısından kalitesi de oldukça önemlidir. Bu bağlamda gerek çeşme suyunun gerekse satın aldığınız şişe suların kalitesi de oldukça önem taşır. Xiaomi tarafından üretilmiş olan Mi TDS Su Kalite Test Kalemi sayesinde suyun içmek için ne kadar uygun olduğunu kontrol ederek hem çeşme suyunuzun kalitesini öğrenebilir, hem de satın almak için tercih edeceğiniz markanın ne kadar yüksek kalitede su sağladığını görebilirsiniz.

Xiaomi tarafından özel olarak üretilen Mi TDS Su Kalite Test Kalemi sayesinde gerek evinizdeki çeşme suyunun gerekse satın almış olduğunuz içilebilir su markasına ait suyun kalitesini test edebilir, içilebilirlik oranını rahatlıkla ve doğru bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Xiaomi Mi TDS Su Kalite Test Kalemi suyun kalitesini suda bulunan kalsiyum, magnezyum iyonları, amonyak, sodyum gibi organikleri, zararlı organizmalar ve krom, çinko, kurşun ve bakır gibi ağır metal oranlarına göre test etmektedir. Test kalemi gerekli onayları alarak piyasada bulunduğu için yapılan test ölçümleri %100 doğrudur.

Test kalemi ile yapacağınız saflık testi sonucunda 0’dan 9990 arasında bir sayısal değer göreceksiniz. 0 %100 saf ve içilebilir suyu ifade ederken 300’den yüksek sonuç veren suların içilmesi tavsiye edilmemektedir. Daha detaylı olarak aşağıdaki değerlere bakabilirsiniz.

  • 0-50: En Yüksek Saflık (İçilebilir)
  • 50-100: Yüksek Saflık (İçilebilir)
  • 100-300: Standart Saflık (İçilebilir)
  • 300-600: Kireçli Su (İçilebilir, Ancak Tavsiye Edilmez)
  • 600-1000: Kötü Tat, Düşük Saflık (İçilebilir, Ancak Tavsiye Edilmez)
  • 1000-9990: Saf Değil (Kesinlikle İçilebilir Değildir)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.