AKILLI EV SİSTEMLERİ

LED ışıkları uzaktan kumandalı hale getirilmek

LED şeritlerin tipine göre değişmekte. Örnek olarak benim kullandığım 5050 SMD LED şeritler, RGB değil sıcak beyaz renginde ve 5V USB ile çalışıyor. Eğer LED’leriniz 12V adaptör ile çalışıyorsa AliExpress üzerinde bu ürünün 12V için tasarlananlarından almalısınız. Satın aldığınız kumandalı ürünü LED’lere bağladıktan sonra LED kumandası üzerinde bulunan tuşları Broadlink’e tanıttığınızda işlem tamamdır. Artık LED şeritleri telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

5V LED şerit ürünlerinde uzunluk arttıkça 5V’da verilmesi gereken akım miktarı artıyor ama 5V’da yüksek akım verebilen adaptör çok fazla mevcut değil. O yüzden eğer kullanacağınız LED şeritin gerektirdiği akım miktarı 5V’da 3.6A’dan fazla ise 12V olanlara yönelmenizi tavsiye ederim.

Burada yine yukarıda belirttiğim gibi kumanda üzerinde ki ON/OFF butonlarının ayrı olması oldukça önemli. Ben bu ayrıntıyı satın aldıktan sonra fark ettiğim için paylaştığım üründe öyle değil. Siz satın alırken bu ayrıntıya dikkat ediniz.

Eğer bu tipte bir ürün alırsanız, kumandası için CR2025 tipinde bir pil gerekiyor. Her hangi bir elektirikçi de bulabilirsiniz çok daha uygun fiyata. Zaten bir kere RM cihazınıza tanıttıktan sonra kumandayı kullanmayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.