AKILLI EV SİSTEMLERİ

BroadLink RM3-Mini

Broadlink’in iki tip Universal Remote Controller’ı mevcut; Broadlink RM Pro ve Broadlink RM Mini.Bu ikisinin arasında ki önemli farklar; RM Pro IR ve RF ile çalışan cihazları kontrol edebiliyorken içinde birde sıcaklık sensörü barındırıyor. RM mini ise sadece IR ile çalışan cihazları kontrol edebiliyor ve sıcaklık sensöru yok, yani telefonunuzdan evinizin kaç derece olduğunu göremiyorsunuz. IR(Infrared) veya RF(Radio Frequency) aslında kumanda ile cihaz arasındaki iletişimi sağlayan iki farklı teknoloji. Fakat evimizde ki çoğu ürününün kumandasında genellikle IR teknolojisi tercih ediliyor. Dolayısıyla sadece klimayı kontrol etmek istiyorsanız daha düşük fiyatlı olan RM Mini’yi tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Broadlink sitesinde RM Pro için çok güçlü olduğu ve diğer odalarda bulunan ürünleri kontrol edebildiği belirtilmiş. Bu beyan RF’le çalışan cihazlar için işe yarayabilir fakat IR ile çalışan cihazlar için asla çalışmayacaktır. IR prensibi aslında kumandayı cihaza direk tuttuğunuzda çalışan teknoloji. Yani RM Pro diğer odadaki Klimayı veya TV’yi kontrol etmeyecektir. Orayı da kontrol etmek istiyorsanız o odaya bir RM Mini daha ekleyebilirsiniz.

Çok küçük ve zarif bir tasarıma sahiptir.IR ile kumanda edilebilen bütün cihazları 3G-4G ve Wi-Fi üzerinden kontrol edebilmeniz mümkün.

Infrared kumandalı bütün ürünler Broadlink RM3-Mini ile uzaktan yönetilebilir. (Örneğin; TV,  Klima, DVD, Müzik Seti vb.)

Zamanlama özelliği sayesinde istenilen ürün istenilen saatte ve tarihte kontrol edilebilir

Diğer BroadLink ürünleri ile entegre calışabilir, senaryolar oluşturulabilir. (Örneğin BroadLink Sensör ile TV’nizi sesle açabilirsiniz veya müzik setiniz istediğiniz şarkıyı sizin için çalabilir.)

Kızılötesi  kumandaları kopyalama özelliği mevcuttur.

Sinyal iletimini %100 sağlamak amacıyla 360 derece tasarlanmış  çok güçlü alıcı ve vericiye sahiptir.

Ücretsiz Android veya IOS uygulaması ile telefon veya tabletten kolayca kontrol edilebilir.

Birden çok telefon ve tablet ile uyum sağlanabilir.

Tadilata gerek olmadan tak çalıştır kolay kuruluma sahiptir.

Kutu içeriği herhangi bir adaptör içermez, bağlantı noktasi olarak USB kablo mevcuttur.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.